نظرات مراجع عظام درباره استفاده ازدیش ماهواره+ سردار احمدی مقدم

نظرات مراجع عظام درباره  استفاده ازدیش ماهواره(غیر از انتن های دیجیتال تولیدی مخابرات ایران ):

ایت الله  خامنه ای  وایت الله سیستانی: مخالفت با قوانین جمهوری اسلامی جایز نیست(در مقام عمل یعنی:حرام است)(طبق قانون مصوبه ٢٣ بهمن ٧٣ مجلس شورای اسلامی: توزیع و استفاده از تجهیزات دریافت از ماهواره جز در مواردی که قانون تعیین کرده است ممنوع می‌باشد:سایت مجلس: http://tarh.majlis.ir )

ایت الله مکارم: جایز نیست(در مقام عمل یعنی:حرام است)

مراجع عظام دیگر نیز ظاهرا  اکثرا احکام مشابهی دارند که میتوان به سایت ایشان رجوع کرد یا از دفتر ان بزرگواران پرسید)

اما قانون پیشگیرانه:

جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۳:۵۱ | کد خبر: 60761

فرمانده پلیس ایران درباره برخوردهای اخیر درباره گیرنده‌های ماهواره‌ای، می‌گوید نصب علنی آنتن‌های ماهواره‌ مانند «ویروس» است که باید با آن برخورد شود، ‌وگرنه حرمت قانون شکسته می‌شود.

اسماعیل احمدی‌مقدم، نصب علنی دیش‌های گیرنده ماهواره‌ای‌ را «دهن‌کجی» به قانون دانستو گفت: قانون برخورد با تجهیزات ماهواره‌ای تعطیل یا منسوخ نشده بلکه همچنان جاری است.

او روز چهارشنبه، ۱۱ اسفندماه در حاشیه «همایش معاونان اجتماعی

 استان‌های ناجا و پلیس تخصصی» افزود: «وقتی روی پنجره ساختمانی که

 نبش بزرگراه قرار دارد دیش ماهواره نصب کرده‌اند، این دهن‌کجی به قانون

 است، پلیس هم در مرحله اول تذکر می‌دهد و پس از آن با حکم قضائی با

 فرد متخلف برخورد می‌کند».

طی روزهای گذشته کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی از مناطق مرکزی و شمالی شهر تهران گزارشداده‌اند که نیروهای انتظامی در مراجعه خانه‌ به‌ خانه، تجهیزات گیرنده ماهواره‌ای و آنتن‌های بشقابی را جمع‌آوری می‌کنند.

با این حال اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی گفته است «از اینکه نهادی غیر از پلیس درخصوص ماهواره‌ها برخورد ‌می‌کند» اطلاعی ندارد.

آنتن‌ها و گیرنده‌های ماهواره در سال‌های گذشته نیز بار‌ها توسط نیروی انتظامی و بسیج از خانه‌های مردم جمع‌آوری و دارندگان آن جریمه شد‌ه‌اند. همچنین دولت همواره تلاش کرده که در بازه‌‌های مختلف زمانی برنامه‌های این شبکه‌‌ها را با ارسال پارازیت از دسترس مردم خارج کند. با این حال هنوز هم بسیاری از مردم به تماشای برنامه‌های شبکه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای می‌نشینند.

تا جایی که جواد آرین‌منش، نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، فرودین امسال اعلام کرد که برخلاف قوانین حاکم «بیش از نیمی از جمعیت ما» از ماهواره استفاده می‌کنند و استفاده از آن با رشد ۳۰ درصدی در بین مردم روبه‌رو بوده است.

قانون ممنوعیت به‌کارگیری تجهیزات دریافت امواج ماهواره مصوب بهمن ۱۳۷۳، ورود، توزیع و استفاده از این تجهیزات را جز در موارد قانونی، ممنوع کرده و براساس آن وزارت کشور موظف است با همکاری نیروی انتظامی یا نیروی مقاومت بسیج آن‌ها را جمع‌آوری کند.

استفاده از ماهواره در جریان حوادث و ناآرامی‌های پس ازانتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته که طی آن، دولت از انتشار بسیاری از اخبار اعتراض‌ها در رسانه‌ها جلوگیری کرد، در ایران شدت گرفت.

گرایش به استفاده از ماهواره در میان مردم در این مدت تا حدی بود که دولت تلاش کرد باردیگر با افزایش ارسال پارازیت، پخش برنامه‌های این شبکه‌ها را مختل کند تا جایی که وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‏‌ایاز ایران خواستند به این کار پایان دهد.

مسئولان جمهوری اسلامی، از جمله عزت‌الله ضرغامی، رئیس سازمان صدای و سیمای ایران، شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان را از جمله رقیبان جدی صدا‌و‌سیمای ایران می‌دانند. یکی از این شبکه‌ها نیز شبکه‏‌ «فارسی‌۱» است که با پخش سریال‌هایی خارجی، با دوبله فارسی طرفداران بسیاری دارد.

اما در حالی که دولت جمهوری اسلامی با ارسال پارازیت، برنامه‌های شبکه‌های ماهوره‌ای را مختل می‌کند، آقای ضرغامی ۲۲ دی‌ماه در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد، توقف پخش شبکه‏های ماهواره‏ای ایرانی العالم و سحر را «نقض اصول جامعه جهانی اطلاعاتی» و «تبعیض در دسترسی به تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات» خواند.

او در بخش دیگری از نامه خود نوشته است که ۹۰ شبکه‌ ماهواره‌ای،

«با اقدامات خشونت‌آمیز، مصاحبه با رهبران گروهک‌های تروریستی و

پخش برنامه‌های مضر غیر اخلاقی، بنیان خانواده‌ها را تهدید می‌کند».

منبع:http://mardom.linksfa.com

/ 0 نظر / 32 بازدید