شیعه پاسخ میدهد
وبگاهی هر چند کوچک ولی برای مطرح کردن عقاید اسلام ناب 

نظر آیةالله وحید خراسانی درباره رهبر انقلاب

 

 به هرطریق که می توانید این سید را کمک دهید ایشان تنها است اگر شما او را کمک نکند پس چه کسی به ایشان یاری رساند.آیت الله وحید خراسانی درخصوص رهبر انقلاب نظرات قابل تاملی دارند که بیان آن در ایام سفر آیت الله خامنه ای به شهر قم قابل توجه است.

 

 این درحالی است که جریان ضدانقلاب تلاش می کند نظرات آیت الله وحید را در مقابل رهبری نشان دهند.

 

* هنگامی که آیت الله آملی لاریجانی برای مشورت به خدمت آیت الله وحید خراسانی رسیده بودند تا نظرات ایشان را در خصوص پست ریاست قوه قضاییه جویا شوند ایشان فرمودند به هرطریق که می توانید این سید را کمک دهید ایشان تنها است اگر شما او را کمک نکند پس چه کسی به ایشان یاری رساند.

 

* روزی یکی از طلبه ها خدمت آقای وحید خراسانی می رود و از اوضاع و احوال کشور گلایه می کند و ایشان خطاب به این طلبه جوان می گویند آیا من می توانم کشور را اداره کنم ؟

 

این طلبه جوان بعد از مدتی تفکر می گوید؟ خیر شما نمی توانید این کشور را اداره کنید

 

آیت الله وحید می گویند به راستی چه کسی بهتر از مقام معظم رهبری می تواند این کشور را اداره کند.

 

* آیت‌الله محمد مهدی شب‌زنده‌دار نیز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به حمایت آیت‌الله وحید خراسانی از مقام معظم رهبری گفت: آیت‌الله العظمی وحید خراسانی که ما بیست و چند سال خدمت ایشان مشرف می‌شدیم و تلمذ کردیم، چند بار در جلسات مختلف فرمودند «کارهای آقای خامنه‌ای بر‌اساس موازین است».

 

وی ادامه داد: یعنی ایشان ضوابط شرعی را مراعات می‌کنند و اصل در این است که هوا و هوس ندارند و وقتی تشخیص می‌دهند که این حکم، حکم خداست به آن عمل می‌کنند و این یک شهادت بزرگی است.

 

استاد دروس خارج حوزه علمیه قم گفت: در جلسه دیگری هم آیت‌الله وحید خراسانی از آیت‌الله خامنه‌ای و پدر ایشان تعریف کردند، بنابراین وقتی مقام معظم رهبری به حرم اهل بیت و قم مشرف می‌شوند، وظیفه همه ما است که از مقام شامخ ایشان تجلیل کنیم.

 

وی بیان داشت: این تجلیل، تجلیل از اسلام، مذهب، اهل بیت و مرجعیت بوده و شکر نعمت حکومت اسلامی است که خداوند متعال به این مملکت ارزانی داشته است.

منبع: Tebyan.net

منبع تبیان: جهان نیوز

تنظیم برای تبیان گروه حوزه علمیه

 

[ پنجشنبه ۱۳۸٩/٧/٢٩ ] [ ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ ] [ شیعه ]

 

تصاویر منتشر نشده از دیدار مرحوم آیت الله بهجت و رهبر معظم انقلاب

 

با پیروزی انقلاب اسلامی مرجعیت شیعی جان دوباره ای گرفت و با توجه به که این در رأس حکومت، یک فقیه عالم و عادل قرار دارد رابطه ی صمیمانه ی بین مرجعیت و رهبری انقلاب همیشه مورد هجوم رسانه های ضد نظام بوده است.

یکی از مراجع به نام در عصر معاصر مرحوم آیت الله بهجت بودند که با توجه به عدم حضور وی در بسیاری از عرصه های اجتماعی همیشه شایعاتی مبنی بر عدم ارتباط مناسب ایشان با نظام مقدس جمهوری اسلامی و شخص مقام معظم رهبری از سوی بدخواهان نظام اسلامی انتشار می یافت.

اما سخنان این مرجع بزرگ شیعه در خصوص رهبر انقلاب و همچنین تصاویر منتشر نشده از دیدار ایشان با مقام معظم رهبری حکایت از ارتباط مستمر این بزرگوارن داشت.

فرزند آیت‌الله العظمی بهجت با اشاره به همزمانی روزهای پایانی عمر پدر     بزرگوارشان با سفر رهبر انقلاب به استان کردستان، در بیان حالت روحی     ایشان، به حساسیت این مرجع تقلید نسبت به سلامت رهبری اشاره می‌کند و می‌گوید: این موضوع سبب شد تا مظعم‌له برای سلامتی رهبر انقلاب چندین ختم ویژه صلوات و ذکر را گرفتند و مداومت بر این ختم‌ها که برای سلامتی رهبر  انقلاب بوده است تا آخرین ساعت عمر حضرت آیت‌الله بهجت ادامه داشته است

 

 

منبع: http://noorportal.net

[ جمعه ۱۳۸٩/٧/٢۳ ] [ ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ ] [ شیعه ]

احمدی‌نژاد در جمع پرشور مردم بنت جبیل:

 دنیا بداند صهیونیست‌ها رفتنی هستند

 

رئیس‌جمهور کشورمان با بیان اینکه مردم بنت‌ جبیل مزه شکست تلخ را به صهیونیست‌ها چشاندند و گرد یأس و ناامیدی را بر چهره دشمنان بشریت پراکندند، گفت: صهیونیست‌ها راهی جز تسلیم در برابر ملت‌ها و بازگشت به خانه‌های اولیه ندارند.

 اهم اظهارات محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشورمان عصر امروز پنج‌شنبه در جریان سفر خود به لبنان طی سخنانی پرشور در ورزشگاه بنت‌جبیل را در ادامه به نقل از فارس بخوانید.

 در این مراسم خیل انبوه لبنانی‌های حاضر در این مراسم که تصاویر امام‌ خمینی(ره)، مقام معظم رهبری، سیدحسن نصرالله و محمود احمدی‌نژاد را در دست داشتند،

 • اگر مقاومت و ایستادگی شما مردم نبود، معلوم نبود امروز خط مرز و تماس با صهیونیست‌ها کجا بود.
 • شما نشان دادید که اراده شما بر شمشیرها، تانک‌ها و هواپیماها غلبه کرده است.
 • شما مردم نشان دادید که اراده ملت و مقاومت لبنان برنده‌تر از شمشیر صهیونیست‌ها است و هیچ قدرتی نمی‌تواند مقاومت لبنان را درهم شکند.

لبنان مقاوم امروز الگوی همه ملت‌های منطقه است

 • مقاومت لبنان را برآمده از ایمان، تعهد و شجاعت مردم لبنان است.
 • امروز لبنان مقاوم الگوی همه ملت‌‌های منطقه است و همه ملت‌ها نیز عزت خود را مدیون مقاومت ملت لبنان هستند.
 •  مقاومت رمز پیروزی ملت لبنان و همه ملت‌های منطقه است.
 • همه پیروان ادیان و طوایف در صف واحد و در خط مقدم هستند.
 • دشمنان ما امروز از وحدت و مقاومت لبنان در هراسند چرا که رمز مقاومت و پیروزی وحدت است.
 • خدا را سپاسگزاریم که مردم لنبان از همه طوایف و گروه‌ها، رمز ماندگاری، پیروزی و عزت را یافته و بر آن پافشاری می‌کنند.
 • بنت جبیل پایتخت آزادی و آزادگی، مقاومت و پیروزی است.
 • دنیا بداند صهیونیست‌ها روزی برای شکستن ملت‌ها به بنت جبیل هجوم آوردند اما امروز آنها کجا هستند و بنت‌ جبیل کجا است؟ اعلام می‌کنم بنت جبیل زنده و ایستاده است.

*بنت جبیل سرافراز است و تا آخر در برابر دشمنان خواهد ایستاد

 • دنیا بداند بنت جبیل سرافراز است و تا آخر در برابر دشمنان خواهد ایستاد.
 • دنیا بداند صهیونیست‌ها رفتنی هستند.
 • مردم بنت‌ جبیل مزه شکست تلخ را به صهیونیست‌ها چشاندند و گرد یأس و ناامیدی را بر چهره دشمنان بشریت پراکندند. صهیونیست‌ها راهی جز تسلیم در برابر ملت‌ها و بازگشت به خانه‌های اولیه ندارند.
 • سلام و درود خدا بر شما مردم مؤمن، انقلابی و مردمی که پرچم‌های برافراشته عزت و استقلال هستید.
 • می‌خواهم سلام‌ها و ارادت ملت مؤمن و انقلابی ایران را به شما مؤمنان و مجاهدان تقدیم کنم.
 • آمده‌ام تا سلام‌های گرم رهبری عزیز را به شما تقدیم و از شما تشکر کنم.
 • از همه مردم؛ کوچک و بزرگ، زن و مرد، بزرگان، وزرا، نمایندگان و مسئولین، طوایف‌، رهبران گروه‌های مختلف لبنان، رهبران مذهبی، رهبران کلیسا و مسیحیون و رهبران مسلمانان، شیعه، سنی و دروزی تشکر می‌کنم.
 •  آمده‌ام از ارتش عزیز لبنان، مسئولین لبنان در بخش‌های گوناگون، برادر عزیز جناب آقای میشل سلیمان رئیس جمهور لبنان، برادر مجاهدم رئیس محترم مجلس جناب آقای نبیه‌بری، سعدحریری نخست‌وزیر و عزیز مجاهد برادر بزرگوار سیدحسن نصرالله تشکر کنیم.
 • فلسطین با قدرت، مقاومت و ایمان مقاومت آزاد خواهد شد و عدالت، عشق و محبت خواهد آمد.
 • مستضعفان نجات پیدا خواهند کرد و مرد خدا، فرزند حضرت رسول اکرم (ص)، «حضرت مهدی (عج)» خواهد آمد و حضرت عیسی مسیح او را همراهی و ظلم و ستم محو خواهد شد و مستضعفین زمین نجات خواهند یافت.
 • ملت ایران تا آخر در کنار شما و همه ملت‌ها در کنار شما خواهند ماند.
 • منبع: http://www.khabaronline.ir

 

[ جمعه ۱۳۸٩/٧/٢۳ ] [ ۱٠:٢٠ ‎ق.ظ ] [ شیعه ]

شادی برادران  اهل‌سنت از فتوای مقام  رهبری درباره " عایشه"  همسر  رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و اله و سلم

 

این خبر در رسانه های عربی به ویژه شبکه الجزیره بازتاب زیادی داشت. این شبکه ضمن تکرار این خبر در بخش های خبری مختلف، در برنامه "ما وراء الخبر" با حضور این کارشناسان به بررسی فتوای رهبری انقلاب و نقش آن در وحدت و نزدیکی میان پیروان مذاهب مختلف اسلامی پرداخت.

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از عصر ایران، آیت الله خامنه ای با صدور فتوایی توهین به عایشه همسر پیامبر اسلام  و هر یک از نمادهای اسلامی اهل تسنن را حرام اعلام کردند. این فتوا، با استقبال گسترده در جهان اسلام مواجه شده است.

 

رهبر معظم انقلاب در پاسخ به استفتائی اعلام کردند: "اهانت به نمادهای برادران اهل سنت از جمله اتهام زنی به همسر پیامبر اسلام [عایشه] حرام است. این موضوع شامل زنان همه پیامبران و به ویژه سید الانبیاء پیامبر اعظم -حضرت محمد(ص) -می شود."

 

آیت الله خامنه ای این موضوع را در پاسخ به استفتائی مطرح کردند که در آن خواسته شده بود تا ایشان نظر خود را درباره "اهانت و استفاده از کلمات تحقیرآمیز و توهین به همسر پیامبر اسلام ام المومنین حضرت عایشه اعلام کنند."

 

این درخواست صدور فتوا از سوی جمعی از علما و فرهیختگان شیعه منطقه احساء عربستان سعودی ارائه شد.

استفتاء از آیت الله خامنه ای در پی توهین به عایشه توسط یاسر الحبیب روحانی شیعه کویتی صورت گرفت که با واکنش ها و مخالفت های بسیاری روبه رو شد. در شدیدترین این واکنش ها، کابینه کویت، این روحانی را سلب تابعیت کرد.

 

این موضوع باعث شد تا شیعیان کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تحت فشارهای شدیدی قرار بگیرند.

 

خبرگزاری مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی اولین رسانه ای بود که این فتوا را در بخش عربی خود منتشر کرده است. سازمان تبلیغات اسلامی از جمله نهادهای زیر نظر مستقیم مقام معظم رهبری است که رئیس آن نیز به طور مستقیم توسط ایشان تعیین می شود.

 

خبرگزاری مهر در بخش عربی خود می نویسد:" حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی با صدور فتوایی، توهین به ام المومنین حضرت عایشه همسر پیامبر اکرم یا نمادها و شخصیت های اسلامی اهل سنت را حرام اعلام کردند."

 

این خبرگزاری ادامه می دهد: فتوای رهبر انقلاب جدیدترین و بالاترین واکنش در سطح شیعیان در محکومیت توهین شیخ یاسر الحبیب به حضرت عایشه است. دهها نفر از  شخصیت های دینی شیعه برجسته در عربستان سعودی، ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس توهین و اسائه ادب به حضرت عایشه یا هر یک از همسران پیامبراسلام را به شدت محکوم کرده اند.

 

پیش از این حجت الاسلام سیدعلی فضل الله فرزند ارشد علامه محمدحسین فضل الله نیز در گفت وگو با روزنامه کویتی الرای اسائه ادب به حضرت عایشه را منع کرده بود.

 

این خبر در رسانه های عربی به ویژه شبکه الجزیره بازتاب زیادی داشت. این شبکه ضمن تکرار این خبر در بخش های خبری مختلف، در برنامه "ما وراء الخبر" با حضور این کارشناسان به بررسی فتوای رهبری انقلاب و نقش آن در وحدت و نزدیکی میان پیروان مذاهب مختلف اسلامی پرداخت.

 

محمد البحرانی خبرنگار الجزیره در تهران نیز در همین زمینه در گزارشی با نشان دادن جدیدترین کتاب استفتائات آیت الله خامنه ای گفت: رهبر ایران بارها بر وحدت میان مذاهب اسلامی تاکید کرده است.

 

وی اضافه کرد: آیت الله خامنه ای همچنین در جدیدترین فتوای خود بدگویی و اسائه ادب به حضرت عایشه همسر پیامبر و شخصیت های اسلامی مورد احترام اهل تسنن را حرام اعلام کرده اند.

 

البحرانی افزود: رهبری ایران پیش از این نیز با صدور فتواهایی ، اقامه نماز شیعیان به امامت فردی سنی مذهب یا مشارکت در نمازجماعت برادران اهل تسنن را بدون مانع دانسته بودند.

 

این فتوا در رسانه عربی بازتاب فراوانی داشت و از جمله روزنامه الانباء کویت، سایت پرمخاطب محیط، روزنامه های السفیر لبنان و الحیات چاپ لندن و سایت رادیو تلویزیون مصر به انعکاس آن پرداختند.

 

با این حال العربیه، وابسته به افراطیون سعودی ، ترجیح داد در این باره سکوت کند!

 

امام خمینی و آیت الله خامنه ای همواره بر وحدت میان مسلمانان، تاکید کرده اند

منبع:http://shia-online.ir

[ جمعه ۱۳۸٩/٧/٢۳ ] [ ٩:٥٥ ‎ق.ظ ] [ شیعه ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات اختصاصی