شیعه پاسخ میدهد
وبگاهی هر چند کوچک ولی برای مطرح کردن عقاید اسلام ناب 

بیانیه ایت الله العظمی مکارم شیرازی به مناسبت اهانت به قرآن مجید در آمریکا

 دشمنان قرآن بدانند که با این اعمال زشت خود چیزى از عظمت قرآن مجید نمى‏ کاهند بلکه توحّش خود را با این عمل اثبات مى‏کنند.

 بسم الله الرحمن الرحیم

 گرچه تصمیم بر آتش زدن قرآن مجید را همه ارباب کلیسا و همه عقلاى دنیا محکوم کردند و سبب شد آن کشیش دیوانه از کار خود منصرف شود ولى جمعى از اوباش که احتمالاً از منابع صهیونیستى فرمان مى‏ گرفتند این کار بسیار زشت را در بعضى از خیابان‏هاى آمریکا انجام دادند.

 ما این اهانت وحشتناک نسبت به قرآن مجید را قویاً محکوم مى‏کنیم و تعجب است در عصرى که نام تمدن بر خود مى‏ گذارند اینگونه اعمال وحشیانه انجام شود که به مقدس‏ترین مقدسات یک جمعیت عظیم یک میلیارد و نیمى اینگونه اهانت گردد و اگر اهانت‏هاى مربوط به پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله) از اروپا شروع نشده بود در آمریکا چنین اعمالى رخ نمى‏ داد. نهادهاى جهانى باید تدبیرى براى جلوگیرى از اینگونه وحشى‏گرى‏ها که تخم عداوت را در سراسر جهان مى‏پاشد، بیندیشند و اجازه ندهند به این سادگى امنیت جهان دستخوش اختلال و بازیچه گروهى نادان و جنایتکار قرار گیرد

دشمنان قرآن بدانند که با این اعمال زشت خود چیزى از عظمت قرآن مجید نمى‏ کاهند بلکه توحّش خود را با این عمل اثبات مى‏ کنند.

 (وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ)

www.makarem.ir
   

 

[ دوشنبه ۱۳۸٩/٦/٢٢ ] [ ۳:۳۱ ‎ب.ظ ] [ شیعه ]

هم زمان با مراسم نهمین سالگرد حملات شوم 11 سپتامبر، صدها تن از موافقان و مخالفان بنای مرکز اسلامی، در نیویورک تظاهرات جداگانه ای برگزار کردند. گروهی با تفکرات ضد اسلامی در مقابل کاخ سفید تجمع کردند و رئیس این گروه یک نسخه از قرآن کریم را آتش زد.

یک گروه تندروی آمریکایی دیگر نیز با هتاکی به کتاب آسمانی قرآن، آیات ترجمه شده به انگلیسی را پاره کرد.

در سالگرد 11 سپتامبر یک نسخه از قرآن کریم در منطقه "گراند سیرو" نیز آتش زده شد. در ایالت کانزاس هم یک کشیش اعلام کرد که روز جدیدی را برای به آتش کشیدن قرآن کریم مشخص خواهد کرد.

از سوی دیگر پایگاه خبری الجزیره اعلام کرد که یک گروه کوچک مسیحی در مقابل کاخ سفید در اقدامی اسفناک، صفحاتی از قرآن کریم را پاره کردند. این گروه با این ادعا که به اعتقاد آنها، قرآن، دروغی، اسلامی است، در مقابل کاخ سفید اقدام به پاره کردن کتاب مقدس مسلمانان نمودند. این جماعت گمراه، اعلام کردند که این اقدام را با هدف گرامیداشت سالگرد حادثه 11 سپتامبر انجام داده اند. یکی از اعضای این گروه مسیحی در سخنانی گستاخانه در توجیه عملکرد خود مدعی شد که یکی از دلایل ما در انجام این عمل، متوقف کردن دروغ های اسلام است!! اما آنان باید بدانند که"یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ " مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و حال آنکه "خدا" گرچه کافران را ناخوش افتد، نور خود را کامل خواهد گردانید .

 

در این مراسم یکی از کفار مسیحی، آیه هایی از قرآن را تلاوت کرد و سپس این کتاب مقدس که به زبان انگلیسی ترجمه شده بود را پاره کرد. این در حالی است که پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) در دقایق اولیه وقوع این جنایت، هیچ مداخله ای نکرد و اجازه داد تصویربرداران با آسودگی، از این اقدام توهین آمیز فیلم بگیرند و آنگاه چند مامور، پس از دقایقی از تماشای این عمل شنیع، وارد عمل شده و عامل هتاک این اقدام را با احترام و به آرامی از صحنه دور کردند.

 

مسیحیت و اعتقادات مسیحیان، امروز به ابزاری برای سرمداران کاخ سفید جهت رسیدن به مقاصد شوم و سیاست های استکباریشان تبدیل شده است. امروز "آمریکا" به اسم مسیحیت، حضرت عیسی را زیر سؤال می‌برد و بدین وسیله؛ آمریکایی ها، از دین مسیح، دینی هتاک ساخته اند. چرا که یقیناً مسیحیت نیز چنین جنایتی را محکوم می کند.

 

اهانت به قرآن بر خلاف ارزش‌های مسیحیان است. همه کسانی که صاحب دین و کتاب آسمانی هستند باید به ادیان دیگر، احترام بگذارند، همانگونه که قرآن نیز چنین منطقی را بیان می فرماید و در حقیقت؛ اهانت به یکی از ادیان الهی یعنی اهانت به دیگر ادیان الهی. آتش زدن قرآن، آتش زدن تمام ادیان الهی است .

 

با صدای رسا اعلام می کنیم که منطق قرآن آتش زدنی نیست و آنچه که آتش می‌گیرد هویت آتش زنندگان است.

 

شگفتا؛ که گمراهان این جنایت می گویند :  ما به خاطر سالگرد حادثه 11 سپتامبر دست به چنین فاجعه ددمنشانه ای می زنیم. باید به آنان گفت : سخت در اشتباهید ! "قَالُوا طَائِرُکُمْ مَعَکُمْ أَئِن ذُکِّرْتُم بَلْ أَنتُمْ قَوْمٌ مُّسْرِفُونَ" شومىِ شما با خود شماست.  اگر یادتان آورند، بلکه شما جماعتی تجاوزگر هستید و باید بدانید آن جنایت نیز جنایتی بود که خود بر خویشتن روا داشتید و سران مشرک شما چنین رخدادی را بر شما رقم زدند؛ چرا سراغش را از قرآن می گیرید؟ مضافاً اگر قرار بود که به خاطر ستم به گروهی که هر کدامشان صاحب شریعتی هستند، به دینی اهانت شود؛ پس این همه سکوت در مقابل صهیونیسم گردنکش و یهودیان جنایت پیشه، برای چیست؟

بیش از  60 سال است که سرزمین مقدس مسلمانان در فلسطین اشغالی را  به زور غصب نموده اند و فلسطینیان بی پناه را از خانه و کاشانه رانده اند. و ماجرا به اینجا ختم نمی شود چرا که هر روز شاهد جنایات وحشیانه آنان در این اقلیم مقدس هستیم و هر روز کودکان و زنان بی دفاع، مورد حملات صهیونیسم قرار می گیرند و به خاک و خون کشیده می شوند.

 

آنان را چه می شود که به خاطر، رخداد  11سپتامبر ، به کاخ سفید شیطنت می آیند و گناهکار این حادثه را مسلمانان می‌دانند. حال آن که مسلمانان آزاده و پیروان دین محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) از حوادث 11 سپتامبر ، ابوغریب ،  تاسوکی و گوانتانامو ، بیزاری می جویند و سر نخ تمام این جنایت ها را در اطاق های همان کاخ شوم شیطنت، می جویند .

 

ما پیرو آیینی هستیم که پیشوایش امیرالمومنین علی علیه‌السلام، بی حرمتی به زن یهودی در قلمرو حکومتش را بر نمی تابد و به خاطر آن رخداد، طلب مرگ می نماید .

 

کجایند کسانی که حوادث جنایتکارانه جهان را نمی بینند و ستمهای همواره و هر روزه در جهان را هیچ می پندارند و سکوت مرگبار، دهانشان را ممهور کرده است و اینک میداندار فتنه ای دیگر در جهان شده اند ؟

 

آیا آنان  انسانیت مظلوم در الخلیل و باریکه غزه را حس نکرده اند؟ آیا آنان شرافت پایمال شده در زیر چکمه های فرزندان یهودا در وادی عفرون را ندیده اند ؟ چه شد که  اینک در سالروز جنایت صهیونیستی دیگر ، پیراهن موشدایان را به نیزه کرده اند ؟ و اشک تمساح را با نیش خندهای ابلیس آمیخته و به پیکره انسانیت، می تازند ؟ اما بلندی های جولان را فتح بزرگ می نامند؟

 

آیا آنان خون سرخ شهیدان مزار شریف را ندیده اند؟ آیا آنان؛ نهرهای نیلی جاری شده بر صخره های پنج شیر را حس نکرده اند؟  که اینک در سالروزی شوم ، خونشان به جوش آمده و جنایتی دیگر می آفرینند !! آیا آنان ابو غریب و 600 هزار کشته دستان خویش در عراق را ندیده اند ؟ که لااقل اشک نفرت بر گونه های  ابرص خوش جاری سازند؟

 

آیا وقت آن نشده که سردمداران بلاد اسلامی ، رقیمه ای و صدایی بلند سازند و بر لوح جهان بیاویزند ؟

 

آیا مسلمانان نمی توانند در مقابل این همه ستم ، به صاحبان ادیان یهودی و مسیحی بتازند ؟ و جنگ های صلیبی، دوباره احیاء گردد؟ در پاسخ باید گفت که دین مقدس اسلام، چون بر مبنای منطق و عقلانیت استوار گردیده، پاسخ تمام این جنایت ها  را با همان سنت سنیه خویش ، به سوی آنان گسیل می دارد ، باشد تا آنان به خود آیند !!

مسلمانان را اندیشه بر آن است که باید به همه پیامبران و ادیان الهی احترام گذاشت، همانگونه که قرآن می فرماید: "وَلاَ تَسُبُّواْ الَّذِینَ یَدْعُونَ مِن دُونِ اللّهِ  فَیَسُبُّواْ اللّهَ عَدْوًا بِغَیْرِ عِلْمٍ" و آنهایى را که جز خدا مى‏خوانند دشنام مدهید که آنان از روى دشمنى [و] به نادانى، خدا را دشنام خواهند داد .

 

و اما اینک و در این مصیبت جانگداز ، باید چشم ها ، خون بگرید ، چرا که منشور جاوید انسانیت و لوح ماندگار شرافت، و قاموس کرامت ، بدست انسان نماهای پیرو ابلیس ، زبانه می کشد ، پس تا روز از پی شب می آید، باید در این مصیبت جانکاه ، گریبان چاک داد و سر بر محمل به لطم نیلی ساخت و اشک ماتم ریخت و با اندوه هم خانه شد.

 

و به یقین خون غیرت مسلمانان به جوش آمده و در مقابل این جنایت سخت و  اسفبار ، مُهر زبان بر گشوده و بر عاملان آن گستاخی و عداوت بر علیه خدای قاهر متعال، می تازد.

 

تبیانیان نیز در اندوه این غم بزرگ به سوگ می نشینند و این ضایعه مولمه را به محضر مقدس حضرت بقیة الله الاعظم امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و همه مسلمانان و قرآن دوستان عالم تسلیت گفته و از خدای بزرگ شتاب در امر ظهور آن قرآن ناطق را خواستار است

منبع: tebyan.net

[ دوشنبه ۱۳۸٩/٦/٢٢ ] [ ۳:۱٧ ‎ب.ظ ] [ شیعه ]

پاسخی برای دشمنان ولایت فقیه؛

سه پاسخ محکم آیةالله العظمی سیستانی پیرامون ولایت فقیه

عماریون"- حضرت آیةالله العظمی سیستانی به سه استفتاء در مورد بحث ولایت فقیه پاسخ داده اند.

به گزارش عماریون از "تابناک" این پرسش و پاسخ که در سایت شخصی معظم له منتشر شده، به شرح زیر است:

 

سؤال: آیا ولایت فقیه تحقیقی است یا تقلیدی؟

 

پاسخ: تقلیدی است.

 

سؤال: نظر معظم له درباره ولایت فقیه چیست؟

 

پاسخ: ولایت در آن چه ـ به اصطلاح فقها ـ امور حسبیه خوانده می‌شود برای هر فقیهی که جامع شرایط تقلید باشد ثابت است و اما در امور عامه که نظم جامعه اسلامی بر آنها متوقف است هم در شخص فقیه و هم در شرایط به کار بستن ولایت امور دیگری معتبر است از جمله مقبول بودن نزد عامه مؤمنین.

 

سؤال: می‌خواستم بدانم اگر حکم مرجع تقلیدی با حکم ولی فقیه فرق داشت مقلد باید از کدام اطاعت کند؟

 

پاسخ: حکم کسی ولایت شرعی دارد در امور عامّه [که] نظام جامعه و معاش مردم بر آن مبتنی است بر همه نافذ است حتی بر مجتهدین دیگر مگر اینکه علم به خطا بودن آن یا مخالفتش با آنچه از کتاب و سنت قطعاً ثابت شده داشته باشد.

 

به گزارش خبرنگار عماریون، گفتنی است از جمله مواردی که همواره مخالفین بحث ولایت فقیه، به کمک آن سعی در متقن نشان دادن شبهات خود دارند، این مسئله بوده است که بحث ولایت فقیه و برداشت حضرت امام خمینی(ره) در این مورد، برداشتی شاذ و نادر بوده و اکثریت!! مراجع متقدم و متأخر چنین برداشتی از متن شرع نداشته اند.

منبع: http://ammariyon.ir

[ یکشنبه ۱۳۸٩/٦/٢۱ ] [ ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ ] [ شیعه ]

 

(قرآن سوزی؟!)quran Burning!!!

Wonderfull!!.do you want burn this

book?!!

 

St John's Anglican Church Fremantle :We believe that Islam is of the devil!!

Quran(koran) is full of  christendom holy opinions

Look  at this  quran sentences:

 

Maryam(mary)2-34:

 

a mention of the mercy of your lord to his servant zakariya (2)

   ذِکْرُ رَحْمَةِ رَبِّکَ عَبْدَهُ زَکَرِیَّا ﴿2﴾

 

 

when he called upon his lord in a low voice, (3)

   إِذْ نَادَى رَبَّهُ نِدَاء خَفِیًّا ﴿3﴾

 

 

he said: my lord! surely my bones are weakened and my head flares with hoariness, and, my lord! i have never been unsuccessful in my prayer to thee: (4)

   قَالَ رَبِّ إِنِّی وَهَنَ الْعَظْمُ مِنِّی وَاشْتَعَلَ الرَّأْسُ شَیْبًا وَلَمْ أَکُن بِدُعَائِکَ رَبِّ شَقِیًّا ﴿4﴾

 

 

and surely i fear my cousins after me, and my wife is barren, therefore grant me from thyself an heir, (5)

   وَإِنِّی خِفْتُ الْمَوَالِیَ مِن وَرَائِی وَکَانَتِ امْرَأَتِی عَاقِرًا فَهَبْ لِی مِن لَّدُنکَ وَلِیًّا ﴿5﴾

 

 

who should inherit me and inherit from the children of yaqoub, and make him, my lord, one in whom thou art well pleased (6)

   یَرِثُنِی وَیَرِثُ مِنْ آلِ یَعْقُوبَ وَاجْعَلْهُ رَبِّ رَضِیًّا ﴿6﴾

 

 

o zakariya! surely we give you good news of a boy whose name shall be yahya: we have not made before anyone his equal (7)

   یَا زَکَرِیَّا إِنَّا نُبَشِّرُکَ بِغُلَامٍ اسْمُهُ یَحْیَى لَمْ نَجْعَل لَّهُ مِن قَبْلُ سَمِیًّا ﴿7﴾

 

 

he said: o my lord! when shall i have a son, and my wife is barren, and i myself have reached indeed the extreme degree of old age? (8)

   قَالَ رَبِّ أَنَّى یَکُونُ لِی غُلَامٌ وَکَانَتِ امْرَأَتِی عَاقِرًا وَقَدْ بَلَغْتُ مِنَ الْکِبَرِ عِتِیًّا ﴿8﴾

 

 

he said: so shall it be, your lord says: it is easy to me, and indeed i created you before, when you were nothing (9)

   قَالَ کَذَلِکَ قَالَ رَبُّکَ هُوَ عَلَیَّ هَیِّنٌ وَقَدْ خَلَقْتُکَ مِن قَبْلُ وَلَمْ تَکُ شَیْئًا ﴿9﴾

 

 

he said: my lord! give me a sign. he said: your sign is that you will not be able to speak to the people three nights while in sound health (10)

   قَالَ رَبِّ اجْعَل لِّی آیَةً قَالَ آیَتُکَ أَلَّا تُکَلِّمَ النَّاسَ ثَلَاثَ لَیَالٍ سَوِیًّا ﴿10﴾

 

 

so he went forth to his people from his place of worship, then he made known to them that they should glorify (allah) morning and evening (11)

   فَخَرَجَ عَلَى قَوْمِهِ مِنَ الْمِحْرَابِ فَأَوْحَى إِلَیْهِمْ أَن سَبِّحُوا بُکْرَةً وَعَشِیًّا ﴿11﴾

 

 

o yahya! take hold of the book with strength, and we granted him wisdom while yet a child (12)

   یَا یَحْیَى خُذِ الْکِتَابَ بِقُوَّةٍ وَآتَیْنَاهُ الْحُکْمَ صَبِیًّا ﴿12﴾

 

 

and tenderness from us and purity, and he was one who guarded (against evil), (13)

   وَحَنَانًا مِّن لَّدُنَّا وَزَکَاةً وَکَانَ تَقِیًّا ﴿13﴾

 

 

and dutiful to his parents, and he was not insolent, disobedient (14)

   وَبَرًّا بِوَالِدَیْهِ وَلَمْ یَکُن جَبَّارًا عَصِیًّا ﴿14﴾

 

 

and peace on him on the day he was born, and on the day he dies, and on the day he is raised to life (15)

   وَسَلَامٌ عَلَیْهِ یَوْمَ وُلِدَ وَیَوْمَ یَمُوتُ وَیَوْمَ یُبْعَثُ حَیًّا ﴿15﴾

 

 

and mention marium in the book when she drew aside from her family to an eastern place; (16)

   وَاذْکُرْ فِی الْکِتَابِ مَرْیَمَ إِذِ انتَبَذَتْ مِنْ أَهْلِهَا مَکَانًا شَرْقِیًّا ﴿16﴾

 

 

so she took a veil (to screen herself) from them; then we sent to her our spirit, and there appeared to her a well-made man (17)

   فَاتَّخَذَتْ مِن دُونِهِمْ حِجَابًا فَأَرْسَلْنَا إِلَیْهَا رُوحَنَا فَتَمَثَّلَ لَهَا بَشَرًا سَوِیًّا ﴿17﴾

 

 

she said: surely i fly for refuge from you to the beneficent allah, if you are one guarding (against evil) (18)

   قَالَتْ إِنِّی أَعُوذُ بِالرَّحْمَن مِنکَ إِن کُنتَ تَقِیًّا ﴿18﴾

 

 

he said: i am only a messenger of your lord: that i will give you a pure boy (19)

   قَالَ إِنَّمَا أَنَا رَسُولُ رَبِّکِ لِأَهَبَ لَکِ غُلَامًا زَکِیًّا ﴿19﴾

 

 

she said: when shall i have a boy and no mortal has yet touched me, nor have i been unchaste? (20)

   قَالَتْ أَنَّى یَکُونُ لِی غُلَامٌ وَلَمْ یَمْسَسْنِی بَشَرٌ وَلَمْ أَکُ بَغِیًّا ﴿20﴾

 

 

he said: even so; your lord says: it is easy to me: and that we may make him a sign to men and a mercy from us, and it is a matter which has been decreed (21)

   قَالَ کَذَلِکِ قَالَ رَبُّکِ هُوَ عَلَیَّ هَیِّنٌ وَلِنَجْعَلَهُ آیَةً لِلنَّاسِ وَرَحْمَةً مِّنَّا وَکَانَ أَمْرًا مَّقْضِیًّا ﴿21﴾

 

 

so she conceived him; then withdrew herself with him to a remote place (22)

   فَحَمَلَتْهُ فَانتَبَذَتْ بِهِ مَکَانًا قَصِیًّا ﴿22﴾

 

 

and the throes (of childbirth) compelled her to betake herself to the trunk of a palm tree. she said: oh, would that i had died before this, and had been a thing quite forgotten! (23)

   فَأَجَاءهَا الْمَخَاضُ إِلَى جِذْعِ النَّخْلَةِ قَالَتْ یَا لَیْتَنِی مِتُّ قَبْلَ هَذَا وَکُنتُ نَسْیًا مَّنسِیًّا ﴿23﴾

 

 

then (the child) called out to her from beneath her: grieve not, surely your lord has made a stream to flow beneath you; (24)

   فَنَادَاهَا مِن تَحْتِهَا أَلَّا تَحْزَنِی قَدْ جَعَلَ رَبُّکِ تَحْتَکِ سَرِیًّا ﴿24﴾

 

 

and shake towards you the trunk of the palmtree, it will drop on you fresh ripe dates: (25)

   وَهُزِّی إِلَیْکِ بِجِذْعِ النَّخْلَةِ تُسَاقِطْ عَلَیْکِ رُطَبًا جَنِیًّا ﴿25﴾

 

 

so eat and drink and refresh the eye. then if you see any mortal, say: surely i have vowed a fast to the beneficent allah, so i shall not speak to any man today (26)

   فَکُلِی وَاشْرَبِی وَقَرِّی عَیْنًا فَإِمَّا تَرَیِنَّ مِنَ الْبَشَرِ أَحَدًا فَقُولِی إِنِّی نَذَرْتُ لِلرَّحْمَنِ صَوْمًا فَلَنْ أُکَلِّمَ الْیَوْمَ إِنسِیًّا ﴿26﴾

 

 

and she came to her people with him, carrying him (with her). they said: o marium! surely you have done a strange thing (27)

   فَأَتَتْ بِهِ قَوْمَهَا تَحْمِلُهُ قَالُوا یَا مَرْیَمُ لَقَدْ جِئْتِ شَیْئًا فَرِیًّا ﴿27﴾

 

 

o sister of haroun! your father was not a bad man, nor, was your mother an unchaste woman (28)

   یَا أُخْتَ هَارُونَ مَا کَانَ أَبُوکِ امْرَأَ سَوْءٍ وَمَا کَانَتْ أُمُّکِ بَغِیًّا ﴿28﴾

 

 

but she pointed to him. they said: how should we speak to one who was a child in the cradle? (29)

   فَأَشَارَتْ إِلَیْهِ قَالُوا کَیْفَ نُکَلِّمُ مَن کَانَ فِی الْمَهْدِ صَبِیًّا ﴿29﴾

 

 

he said: surely i am a servant of allah; he has given me the book and made me a prophet; (30)

   قَالَ إِنِّی عَبْدُ اللَّهِ آتَانِیَ الْکِتَابَ وَجَعَلَنِی نَبِیًّا ﴿30﴾

 

 

and he has made me blessed wherever i may be, and he has enjoined on me prayer and poor-rate so long as i live; (31)

   وَجَعَلَنِی مُبَارَکًا أَیْنَ مَا کُنتُ وَأَوْصَانِی بِالصَّلَاةِ وَالزَّکَاةِ مَا دُمْتُ حَیًّا ﴿31﴾

 

 

and dutiful to my mother, and he has not made me insolent, unblessed; (32)

   وَبَرًّا بِوَالِدَتِی وَلَمْ یَجْعَلْنِی جَبَّارًا شَقِیًّا ﴿32﴾

 

 

and peace on me on the day i was born, and on the day i die, and on the day i am raised to life (33)

   وَالسَّلَامُ عَلَیَّ یَوْمَ وُلِدتُّ وَیَوْمَ أَمُوتُ وَیَوْمَ أُبْعَثُ حَیًّا ﴿33﴾

 

 

such is isa, son of marium; (this is) the saying of truth about which they dispute (34)

   ذَلِکَ عِیسَى ابْنُ مَرْیَمَ قَوْلَ الْحَقِّ الَّذِی فِیهِ یَمْتَرُونَ ﴿34﴾

 

[ جمعه ۱۳۸٩/٦/۱٩ ] [ ٩:٥۸ ‎ب.ظ ] [ شیعه ]

ادرس عکس:http://kohistan786.blogfars.com

[ جمعه ۱۳۸٩/٦/۱٩ ] [ ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ ] [ شیعه ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
صفحات اختصاصی